вторник, 17 юни 2014 г.

Русия и Южна Корея врътнаха скучно 1:1

В един от най-скучните мачове до този момент на Мондиал 2014, Русия и Южна Корея направиха 1:1, в мач игран на "Aрена Пантанал".

Двата отбора започнаха двубоя изключително предпазливо и избягваха мабези към противниковата врата. За Корея нападателят на Байер Леверкузен Сон бе най-деен, но така и не успя да застраши Игор Акинфеев. "Сборная" пък разчиташе главно на центрирания, които не водеха до опасности.

В крайна сметка през първата част двата тима разочароваха тотално и не съумяха да създадат нито едно голово положение.

Второто полувреме започна на малко по-високи обороти. Азиатците постепенно се активизираха и бяха на глед по-добрият отбор.

Така се стигна до 68-та минута, когато при поредният удар от дистанция Акинфеев изпусна топката в собствената си мрежа. Влезлият като резерва Ли стреля силно от дистанция, но право към Акинфеев. Той вдигна ръце да улови топката, но тя мина между ръцете му и влезе в мрежата.

Фабио Капело реагира с двойна смяна и именно появилите се на терена футболисти донесоха изравнителния гол за Русия. Силен удар на Алан Дзагоев бе спасен с една ръка от вратаря на Корея, но след това защитник не успя да изчисти топката и уцели Йешченко в тялото. Рикоширалата топка попадна в Кержаков, който отблизо я вкара в мрежата.

До края на мача Русия се активизира съвсем леко, но стигна единствено до един удар от дистанция на Дзагоев, който мина покрай вратата.

Русия - Южна Корея 1:1