понеделник, 16 юни 2014 г.

Германия унижи Португалия

Германия унижи Португалия в първия мач от Група G на Мондиал 2014. С хеттрик на Томас Мюлер и гол на Матс Хумелс, Немската машина прегази с 4:0 „иберийците”, които в 37-ата минута останаха с човек по-малко, „благодарение” на груба селска проява на Пепе.

Още в началото на мача звездата на тима Роналдо стреля към вратата на Мануел Нойер, но и при двата удобни случая стражът реагира безпогрешно. Секунди по-късно Сами Кедира „върна жеста” като направи уникален пропуск на празна врата.

В 11-ата минута Гьотце беше задържан от Жоао Перейра и сръбският рефер Милодраг Мажич не се поколеба да посочи бялата точка. Дузпата беше реализирана като по учебник от Мюлер - германският нападател насочи коженото кълбо точно в десния долен ъгъл на Руи Патрисио. Перейра пък получи жълт картон.

В 15-ата минута върлината Мертезакер пресече опит за извеждащо подаване към Роналдо. 10 минути по-късно Нани нанесе много сериозен удар към горния далечен ъгъл. Топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 31-ата минута Германия пропиля страхотен шанс след грешка на португалската защита. Йозил беше изведен с дълъг пас, намери Гьотце на дузпата, но Перейра попречи да се стигне до гол.

Минута по-късно обаче неизбежното се случи - Матс Хумелс беше изпуснат при корнер и с глава заби топката неспасяемо над главата на вратаря Патрисио. В 37-ата минута Пепе обрече собствения си отбор.

Защитникът на Португалия получи директен червен картон, след като не пожела да приеме отсъден фаул за Бундестима и удари с глава останалия на земята Томас Мюлер. Арбитърът Милодраг Мажич нито за момент не се церемони да декорира Пепе в червено.

В самия край на първото полувреме Мюлер се разписа отново за 3:0 след центриране на Кроос.

През втората част Роналдо имаше няколко възможности, но не успя да се възползва от тях по най-добрия начин. В 60-ата минута не успя да преодолее високата стена на Германия.

Минути по-късно удар на Роналдо бе блокиран от Хумелс. През 75-ата минута Португалия претендираше за дузпа. Едер изпревари Хьоведес за топката след боксиране на Нойер при мощен шут на Роналдо. Сръбският съдия бе на друго мнение, но повторението на ситуацията показа, че „иберийците” има защо да роптаят.

В 78-ата минута Мюлер направи първия хеттрик на 20-ото Световно първенство. Нападателят довкара топката след остро центриране на Шюрле и неубедителна намеса на вратаря на Португалия.

Германия - Португалия 4:0 (3:0)

1:0 Томас Мюлер (12-д)
2:0 Матс Хумелс (32)
3:0 Томас Мюлер (45)
4:0 Томас Мюлер (78)

Германия: Мануел Нойер, Жером Боатенг, Матс Хумелс, Пер Мертезакер, Бенедикт Хьоведес, Филип Лаам, Сами Кедира, Месут Йозил, Тони Кроос, Марио Гьотце, Томас Мюлер.

Португалия: Руи Патрисио, Жоао Перейра, Бруно Алвеш, Пепе, Фабио Коентрао, Жоао Моутиньо, Мигел Велосо, Раул Мейрелеш, Нани, Уго Алмейда, Кристиано Роналдо.