четвъртък, 26 юни 2014 г.

САЩ загуби от Германия, но продължава напред

Германия се наложи с минималното 1:0 над САЩ в последен кръг от група G на Световното първенство. Единственото попадение в срещата отбеляза Томас Мюлер в 55-ата минута. Въпреки загубата тимът на САЩ се класира в следващата фаза с по-добра голова разлика от Португалия, която би Гана с 2:1.

В 9-ата минута Хауърд изпревари Мюлер при едно центриране на Лукас Подолски. В 11-ата Мертезакер и Хьоведес си попречиха и не успяха да нанесат удар на 10 метра от вратата на Хауърд. В 15-ата Мюлер засече едно центриране на Джером Боатенг, но топката отново беше избита. В 23-ата минута Греъм Зуси стреля опасно, но топката излезе в аут. В 36-ата Тим Хауърд отрази удар на Месут Йозил.

В 53-ата Швайнщайгер центрира към влезлият като резерва Мирослав Клозе, но нападателят на успя да уцели вратата.

В 55-ата минута Томас Мюлер отбеляза четвъртия си гол в турнира. Мертезакер засесче едно центриране, но Хауърд с вещина изби, при добавката Мюлер не сгреши.

В 80-ата Хьоведес стреля от далечно разстояние, но Хауърд улови.