петък, 13 юни 2014 г.

Чили взе очаквана победа над Австралия

Отборът на Чили победи аутсайдера Австралия с 3-1 в мач от група "В" на Световното първенство по футбол. Наследниците на Иван Саморано и Марсело Салас обаче показаха две лица в срещата...

През първата част чилийците попиляха съперниците си от Австралия, а гола се "печеше" още от първите минути. Пръвото попадение падна в 12-та минута, когато състезателят на Барселона Алексис Санчес отбеляза след асистенция на Маурисио Исла. Всичко стана след елементарна грешка в защитата на "кенгурата" които при едно балонно центиране се оплетоха като патета в калчища и позволиха на Исла да свали топката с глава от задна греда и пас към Санчес, който хладнокръвно реализира за 1-0.

Алексис бе в основата и на второто попадение, което дойде след три минути. Талантливият играч се освободи елегантно от замаяната защита в жълто-зелено, подаде на Хорхе Валдивия, който с удар от границата на пеналта заби топката в мрежата за 2:0.

Чили сякаш заигра прекалено самоуверено след второто попадение, смятайки мача за свършил. Австралия обаче се върна в мача в 35-та минута, когато след пробив отдясно Иван Франчич качи топката на главата на легендата Тим Кейхил, който в свой стил отбеляза за 2:1. Няколко минути по-късно те можеха и да изравнят, но ударът на Матю Леки бе избит от стражът на "Ла Роха" Браво.

През втората част Австралия натисна, а чилийците бяха бледа сянка на показаното в началото на мача. В продължението на мача Пиня излезе сам срещу Матю Райън и стреля, но вратарят отрази, но нямаше какво да стори при прецизната добавка на Босежур, който сложи точка на мача за 3-1.

Така южноамериканците заеха второто място в групата, непосредствено след Холандия, която по-рано попиля Испания с 5-1.