петък, 20 юни 2014 г.

Италия се изложи срещу Коста Рика

Коста Рика се наложи над Италия с резултат 1:0 и събра 6 точки, което ги класира в следващата фаза. Единственото попадение в мача отбеляза Брайън Руис в 44-ата минута.

Италия и Уругвай ще решат в мач помежду си кой ще излезе от групата.

В 7-ата минута Борхес стреля над вратата с глава. В 27-ата Тиаго Мота стреля от далечно разстояние, но топката мина встрани. В 31-ата минута Марио Балотели изтърва най-чистото положение за Италия. Нападателят на Милан излезе сам срещу вратаря на Коста Рика, но не уцели вратата. В 32-ата минута Балотели стреля отново, но право в ръцете на Навас. В 36-ата Буфон Боланиос отправи хубав удар, но Буфон изби.

В 44-ата минута отборът на Коста Рика успя да поведе в резултата чрез Брайън Руис, който се разписа с глава.

В 48-ата Балотели претендираше за дузпа, но съдията не реагира. Пирло отправи силен удар от пряк свободен удар, но вратарят спаси.