вторник, 16 октомври 2012 г.

Германия не спечели срещу Швеция след аванс от 4:0!

Отборите на Германия и Швеция направиха космическо 4:4 в световна квалификация, играна в Берлин. Бундестимът водеше с 4:0 след час игра. Мирослав Клозе вече е само на гол от рекордьора Герд Мюлер (67 срещу 68 гола), но усилията му бяха засенчени от чудовищния обрат.

В началото на мача Берлин видя, че това може да е вълшебната вечер на Мирослав Клозе. В осмата минута Марко Ройс проби отляво до аутлинията, центрира към малкото наказателно поле, където 34-годишният стрелец сложи крак и откри резултата. В 15-ата Миро отново показа прекрасното си чувство за пласиране. Ройс направи двойно подаване и насочи към Клозе, първият изстрел беше отразен, но добавката - безпогрешна 2:0 и гол номер 67 с националната фланелка.

Скандинавските гости, начело с капитана си Златан Ибрахимович, не показаха блясък през първата част. В 39-ата минута Исаксон извади топката за трети път от вратата си. Томас Мюлер свали топката с глава и Пер Мертезакер с шут от седем метра опъна мрежата - 3:0.

Сякаш мачът беше решен в 55-ата минута с четвъртия безответен гол на Бундестима. Тимът на Йоги Льов разви хубава контра - Мюлер намери Месут Йозил, който от осем метра реализира. След този гол защитата на германците заигра доста отпуснато, докато "трите корони" не бяха обезкуражени.

В 61-вата Калстрьом центрира и Ибрахимович с глава от 13 метра отбеляза над ръцете на Мануел Нойер. Три минути по-късно Лустиг се разписа, след като беше изпуснат от Холгер Бадщубер и стреля до крака на вратаря. В 76-ата интригата се завърна с пълна сила. Качаниклич проби отляво и подаде към Йохан Елмандер, който изпревари Бадщубер и насочи прецизно в мрежата - 4:3.

В 82-рата Тони Кроос удари греда от 20 метра. Минута по-късно Йозил се размина на сантиметри от гола след далечен изстрел. В 85-ата шведите имаха равенството в ръцете си. Нойер беше на земята, Елмандер върна към пеналта, но резервата Лана не запази хладнокръвие и равновесие и насочи много неточно.

В последните секунди на продължението немислимото се случи и Швеция изравни. След разбъркване Расмус стреля от 12 метра и опъна мрежата за крайното 4:4.

Германия продължава да е лидер с десет точки. Швеция е на втората позиция със седем.